środa, kwietnia 03, 2024

Elementarz. Metoda sylabowa dla 6-8 latków - recenzja

 
Dziś przychodzę do Was z recenzją wyjątkowej książki dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która stanowi znakomite narzędzie w nauce czytania. Książka jest oparta na czytaniu metodą sylabową i na przykładzie własnej córki przekonałam się, że taka opcja jest najlepszym rozwiązaniem. Elementarz. Metoda sylabowa powinno posiadać każde dziecko, które rozpoczęło już swoją przygodę z czytaniem!

Elementarz. Metoda sylabowa.


Moja córka uczęszcza do klasy "0". Zna już literki i uczy się czytać. Natalia ładnie literowała każde słowo, ale miała problem z powtórzeniem całych wyrazów. Ta książka sprawiła, że to się zmieniło zaledwie w kilka dni. Zresztą moje dziecko od początku było zafascynowane nauką czytania, więc jak jej w dłonie wpadł Elementarz, to spędzała z nim każdą chwilę. Nie sądziłam, że wszystko tak sprawnie jej poszło. Sama przekonałam się, że faktycznie metoda sylabowa jest doskonałą formą nauki czytania.
 

Metoda sylabowa

 
Elementarz został podzielony na krótkie rozdziały i 2 części. Pierwsza z nich przeznaczona jest do nauki pojedynczych liter, dwuznaków oraz sylab.
 

W drugiej zaś części znajdują się dłuższe czytanki. Taki układ książki prowadzi młodego czytelnika przez stopniowe etapy nauki czytania. Krok po kroku dziecko uczy się liter oraz rozpoznawania różnych ich kombinacji i wreszcie płynnego czytania.

Kolorowe ilustracje


Elementarz jest bardzo ładnie wydany. Na pochwałę zasługuje twarda oprawa oaz kolorowe, piękne ilustracje, które sprawiają, że cały proces nauki staje się nie tylko edukacyjny, ale również przyjemny i interesujący. Przykuwające wzrok obrazki uzupełniają tekst, ułatwiają dzieciom zrozumienie treści oraz zachęcają je do dalszej nauki.


Teksty

 
Teksty w książce są adekwatne do sugerowanego wieku odbiorców, więc czytanie ich przez 6-8 latków absolutnie nie jest męczące, nudne, ani przytłaczające. Mojej córce bardzo się podobały i motywowały ją do dalszej pracy nad rozwijaniem swoich umiejętności czytelniczych. 
 

Dodam jeszcze, że ogromnym plusem jest duża, wyraźna czcionka, która moim zdaniem jest bardzo istotna na tym etapie nauki czytania.

Książka, która wspiera naukę czytania

 
Elementarz. Metoda sylabowa to świetna pozycja, która wspiera rozwój nauki czytania dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Posiada zręcznie skonstruowany materiał edukacyjny, ciekawe ilustracje i odpowiednią czcionkę. Wszystko to sprawia, że książka zasługuje na uznanie jako doskonałe narzędzie w nauce czytania dla najmłodszych. Warto wspierać młodych czytelników przy pomocy odpowiednich książek, a ten Elementarz na pewno powinien znajdować się w biblioteczce każdego dziecka. Można go nabyć na stronie księgarni TaniaKsiazka.pl.
 

Szczegóły książki:

 
  • Tytuł: Elementarz. Metoda sylabowa
  • Autor: praca zbiorowa
  • Oprawa: twarda
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 160
 
Post w ramach współpracy/testowania produktów. Samodzielnie wybrałam ten Elementarz opisania. 

1 komentarz:

  1. Dobrze wiedzieć, że to taka dobra książka wspomagająca naukę czytania.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger