sobota, czerwca 24, 2023

Woda lamelarna do włosów

 

Woda lamelarna do włosów to innowacja w zakresie pielęgnacji o pasma. Jak działa i kto może jej używać?

 

Co to jest woda lamelarna do włosów?

 
Jednym z najciekawszych, popularniejszych ostatnio produktów kosmetycznych jest woda lamelarna do włosów. Czym ona jest? Może kojarzyć się z wodą micelarną – jej działanie również opiera się na aktywności małych cząsteczek aktywnych, jakimi są lamele. Woda lamelarna ma wysoką zawartości protein, składników nawilżających i aminokwasów, a dzięki swojej płynnej konsystencji może głęboko wnikać we wszystkie "szczeliny" stanowiące uszkodzenia w strukturze włosa i dostarczać tam wspomnianych składników. Dzięki temu efekt jest natychmiastowy, w ciągu kilku sekund pasma stają się wygładzone, błyszczące. Ich powierzchnia wyrównuje się dzięki uzupełnieniu ubytków przez lamele. Woda lamelarna pozwala uzyskać efekt tafli wody w stylu "royal hair" w bardzo krótkim czasie. Dzięki swojemu bogatemu składowi produkt ten regeneruje włosy szybko, ale nie na chwilę. Efekt wzmocnienia włosów jest długotrwały. Dzięki wygładzeniu pasma tracą szorstkość, stają się miękkie. Odżywki lamelarne pozwalają też zapobiec puszeniu się włosów, zmniejszyć ich łamliwość. Dzieje się tak dzięki dostarczeniu protein, będących budulcem włosa.
 

Komu sprawdzi się woda lamelarna?

 
Każdy chce mieć gładkie, błyszczące włosy. Czy lustrzaną gładkość w każdym przypadku można uzyskać wodą lamelarną? Tak – produkt ten jest uniwersalny i nadaje się dla każdego typu włosów. Ponieważ ma niezwykle lekką, wodnistą konsystencję nie obciąży pasm cienkich, podatnych na przetłuszczanie, oklapniętych. Świetnie sprawdzi się osobom, które mają problem z przesuszonymi, matowymi włosami, na przykład w wyniku koloryzacji czy po letnich wojażach. Woda lamelarna odżywi włosy rozjaśniane, ujarzmi pasma, które się elektryzują lub puszą. Może być stosowana o każdej porze roku. Szczególnie jej właściwości docenia osoby, które mają średnioporowate lub wysokoporowate włosy. Właściciele niskoporowatych włosów mają bowiem raczej gładsze pasma.
 

Jak stosować wodę lamelarną?

 
Woda lamelarna może być stosowana w zależności od potrzeb – nawet codziennie. Jeśli borykamy się z suchymi, pozbawionymi blasku włosami, przy okazji każdego mycia możemy zastosować lamelarną odżywkę, która przywróci włosom gładkość i lśnienie. Świetnie też sprawdzi się ten produkt przed ważnym wyjściem, kiedy chcemy natychmiast poprawić kondycję włosów.

Jak aplikować preparaty z wodą lamelarną? Żeby uzyskać pożądany efekt należy przede wszystkim stosować produkt na mokre włosy, jako ostatni etap po myciu. Co istotne, kosmetyk nakładamy na pasma, nie na skórę głowy. Produkt powinien znaleźć się przede wszystkim na środkowej i dolnej części pasm. Dla włosów krótkich, wymagających mniejszego wygładzenia wystarczy już 15 mililitrów, dla włosów długich lub mających większe potrzeby – 30 – 40 mililitrów. Wodę lamelarną po kilku, kilkunastu sekundach spłukujemy – zgodnie z zaleceniami producenta. Żeby spotęgować efekt "royal hair" warto włosy wystylizować na dużej, okrągłej szczotce. 

Woda lamelarna pozwoli nam w zaciszu własnej łazienki uzyskać efekt jak z najlepszego salonu fryzjerskiego.

3 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger