piątek, czerwca 23, 2023

Dlaczego warto ograniczyć mięso w diecie?

Obraz autorstwa Freepik

Według danych krakowskiej firmy technologicznej Omni Calculator w 2022 roku statystyczny Polak skonsumował prawie 70 kilogramów mięsa przez zaledwie rok. To ogromna ilość, która nie pozostaje bez wpływu na zdrowie, kondycję środowiska oraz cierpienie zwierząt. Sprawdź, dlaczego warto zastanowić się nad zmniejszeniem udziału mięsa w swojej diecie.

 

Aspekty zdrowotne

 
Masowa hodowla zwierząt na mięso sprawia, że jakość wołowiny, wieprzowiny czy kurczaka pozostawia wiele do życzenia. Szukając oszczędności, fermy wykorzystują niskiej jakości pasze. Często zawierają one substancje wspomagające wzrost, metale ciężkie i pozostałości po środkach ochrony roślin. Jakby tego było mało, podczas obróbki mięsa powstają związki chemiczne, m.in. azotany, które mają fatalny wpływ na zdrowie człowieka. To wszystko sprawia, że na talerzu znajduje się nie tylko kawałek kurczaka, ale także szereg szkodliwych substancji. Badania pokazują, że ich długotrwałe spożywanie może prowadzić do rozwoju nowotworów, cukrzycy typu II, chorób układu krążenia i wielu, wielu innych. Z tego względu tak ważne jest to, aby wprowadzać do swojej diety produkty wegańskie, co pozwoli choć trochę zminimalizować wpływ spożycia mięsa na zdrowie.
 

Wpływ spożywania mięsa na środowisko

 
Chęć maksymalizacji zysków podczas produkcji mięsa ma negatywny wpływ nie tylko na zdrowie człowieka, ale także kondycję środowiska. Obecnie mówi się o tym, że hodowla zwierząt emituje niemalże tyle samo gazów cieplarnianych, co cały przemysł lotniczy. Co więcej, do hodowli jednego kilograma kurczaka wykorzystuje się kilkanaście razy więcej litrów wody niż do produkcji takiej samej ilości warzyw i aż kilkadziesiąt razy więcej litrów wody, jeśli weźmiemy pod uwagę wołowinę. To prowadzi do zużycia ogromnych ilości zasobów, które - o czym nie można zapominać - są ograniczone. Nie dziwi więc fakt coraz większej popularności, jaką cieszą się produkty wegańskie.
 

Hodowla masowa a cierpienie zwierząt

 
Rozważając za i przeciw obecności mięsa w swojej diecie, warto wziąć także pod uwagę cierpienie, jakie powoduje hodowla masowa. Zwierzęta na fermach bardzo często są brutalnie traktowane w tracie swojego całego życia. Niestety raporty organizacji prozwierzęcych pokazują, że to niejedyne okrucieństwa, jakich dopuszcza się człowiek. Chcesz ograniczyć cierpienie zwierząt? Produkty wegańskie w Twojej diecie ograniczą ten proceder.
 

Produkty wegańskie – roślinne zamienniki mięsa

 
Dla osób, które niekoniecznie chcą rezygnować ze smaku mięsa, a jednocześnie nie godzą się cierpienie zwierząt oraz powolne niszczenie swojego zdrowia i środowiska, jest rozwiązanie - produkty wegańskie od Garden Gourmet (https://www.gardengourmet.pl/). To przepyszne klopsiki, kotlety, nuggetsy i wiele, wiele innych, do których produkcji wykorzystano tylko i wyłącznie rośliny. Zdecydujesz się wprowadzić produkty wegańskie do swojej diety?

3 komentarze:

  1. Ja prawie nie jem mięsa. Nie smakuje mi i bardzo ubolewam nad tymi wszystkimi biednymi zwierzakami.

    OdpowiedzUsuń
  2. o tak, ograniczamy mięsko :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja osobiście nie przepadam za mięsem. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger