piątek, lipca 05, 2024

Ryś żartowniś autorstwa Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej - recenzja

Ryś żartowniś Niki]a Jaworowska-Duchlińska
 
"Ryś Żartowniś" to urocza i pouczająca książka autorstwa Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, która przenosi młodego czytelnika do świata pełnego leśnych zwierząt i ich zabawnych przygód. Tytułowy bohater, czyli Ryś Żartowniś jest prawdziwym mistrzem żartów, figli oraz psot. Od świtu do zmierzchu zastanawia się, kogo tym razem nabrać i jakiego psikusa wymyślić. Na jego liście figlarnych ofiar znajduje się jeleń, zając, wilk, lis, a nawet żmija. Każde z tych zwierząt wpadnie w nie lada tarapaty przez jego dowcipy, podczas gdy sam Ryś będzie się bawił do rozpuku. Jednak dla reszty mieszkańców lasu jego żarty powoli przestają być zabawne, a zapasy ich cierpliwości zaczynają się wyczerpywać.
 

Gdy Żartowniś potrzebuje pomocy...

 
Książka stawia przed dziećmi pytanie: co się stanie, gdy to właśnie Ryś Żartowniś znajdzie się w prawdziwych kłopotach? Czy jego przyjaciele, przyzwyczajeni do jego psot, uwierzą mu i przyjdą z pomocą, czy może uznają to za kolejny dowcip?
 
Książka dla dzieci Ryś Żartowniś
 

Lekcje z lasu

 
"Ryś Żartowniś" to opowieść, która w przystępny i zabawny sposób porusza ważne tematy związane z poczuciem humoru, granicami żartu i jego konsekwencjami. Autorka pokazuje emocje i odczucia zarówno żartownisia, jak i tych, którzy stali się obiektami jego dowcipów. Książka uczy, że każda psota ma swoje granice i że żarty, choć mogą być śmieszne, czasem mogą ranić innych.
 

Idealna książka do wspólnego czytania

 
To niezwykle ciepła oraz pięknie zilustrowana historia, która będzie doskonałym wprowadzeniem do rozmowy z dzieckiem na temat humoru i empatii. Książka jest adresowana nie tylko do najmłodszych, ale również do starszych odbiorców. Dzięki niej można zastanowić się nad poczuciem humoru we współczesnych czasach, gdzie granice tego, co dozwolone, zostały mocno przesunięte.
 
Recenzja książki Ryś Żartowniś
 

Barwne ilustracje i niezapomniane przygody


Nika Jaworowska-Duchlińska, znana z ilustracji do takich książek jak "Kury z grubej rury" czy "O kurza twarz!" Justyny Bednarek, ponownie zachwyca swoimi barwnymi i pełnymi życia ilustracjami, które doskonale oddają klimat i humor "Rysia Żartownisia". Przyznajcie sami, że są urocze!
 
Książka Ryś Żartowiś

Na koniec dodam, że "Ryś Żartowniś" to książka, która bawi, uczy i wzrusza. To idealna lektura zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, która przypomina, że warto zachować umiar w żartach i zawsze brać pod uwagę uczucia innych. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto ceni sobie dobrą zabawę połączoną z ważnym przekazem.

Dane o książce:

  • Autorka: Nika Jaworowska-Duchlińska
  • Strony: 64
  • Oprawa: twarda
  • Wymiary: 17 x 24 cmRok wydania: 2024
  • Wydawnictwo: Świetlik 
 
Ryś żartowniś recenzja
Wpis w ramach współpracy z księgarnią Tania Książka.

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger