sobota, maja 04, 2024

Jak zorganizować przyjęcie z okazji chrzcin?

Organizacja przyjęcia z okazji chrzcin
 
Organizacja chrzcin wymaga szeregu przygotowań, które najlepiej jest rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Kluczowe kroki to ustalenie terminu w kościele, sporządzenie listy zaproszonych osób, rozesłanie zaproszeń, wybór odpowiedniego miejsca na przyjęcie, wyznaczenie chrzestnych oraz zakup specjalnego ubranka dla dziecka. Z racji wielu obowiązków związanych z organizacją uroczystości, aby uniknąć pośpiechu i stresu, warto zacząć planować wszystko z dużym wyprzedzeniem. Nie wolno oczywiście pominąć niezwykle ważnej kwestii, jaką jest przygotowanie przyjęcia.
 

Załatwienie podstawowych formalności

 
Niektóre rodziny decydują się na organizację chrzcin z udziałem wielu krewnych, co może zwiększyć liczbę uczestników do kilkudziesięciu osób. Inne preferują skromniejsze spotkania tylko w gronie najbliższych, zazwyczaj liczące od kilku do kilkunastu osób. Standardowo na chrzcinach obecni są rodzice, chrzestni, dziadkowie maluszka oraz ciotki i wujkowie.

W dobie, gdy członkowie rodziny żyją rozproszeni po całym kraju czy nawet poza jego granicami, chrzciny mogą stanowić wyjątkową okazję do spotkania się wszystkich w jednym miejscu. Nie traktuj jednak tego wydarzenia jak mini wesela; nie ma konieczności zapraszania krewnych, z którymi od dłuższego czasu nie utrzymujesz bliskich relacji.

Jeśli masz wątpliwości, kogo zaprosić, warto sporządzić listę osób, bez których nie wyobrażasz sobie tego wyjątkowego dnia. Po ustaleniu daty chrzcin, zaraz po dopełnieniu formalności kościelnych i rezerwacji miejsca na przyjęcie jeśli planujesz je poza domem, poinformuj o wydarzeniu zaproszonych gości. Zapewnij im odpowiedni czas na przygotowanie się do uroczystości.
 

Nie pomiń tych niuansów

 
Rezerwacja miejsc na przyjęcie z okazji chrztu wymaga działania z dużym wyprzedzeniem. Zaraz po ustaleniu daty sakramentu, warto rozpocząć poszukiwania odpowiedniego na przyjęcie miejsca. Przydatne będzie wcześniejsze przemyślenie kilku kluczowych aspektów:
 
 • Jaką atmosferę chcemy stworzyć podczas przyjęcia?
 • Ile osób zamierzamy zaprosić?
 • Jakie dania chcielibyśmy podać?
 
Pamiętaj, aby podczas rozmów o menu, uwzględnić specjalne wymogi dietetyczne gości, takie jak alergie czy preferencje wegetariańskie.

Sałatka z tofu i awokado

Organizując chrzciny można również rozważyć przyjęcie w domowym zaciszu. Ma to swoje zalety, takie jak dostępność niezbędnych akcesoriów dla dziecka i wygodniejsze warunki dla maluszka. Równocześnie jednak wymaga to przygotowania posiłków (chyba że zdecydujemy się na skorzystanie z cateringu), a potem wykonania porządków po imprezie.

Nie zapomnij też o torcie. Zamówić go warto w sprawdzonej cukierni, na przykład wrocławskiej Tortowni na Bema. Ręcznie robione, pięknie zdobione torty, wykonywane są tu na zlecenie, zgodnie z okolicznością i oczekiwaniami klienta. Przeczytaj informacje, żeby dowiedzieć się więcej o zasadach zamawiania tortu na przyjęcie z okazji chrztu. 

Organizując przyjęcie w domu, dzień przed uroczystością warto zadbać o nakrycie stołów i dekorację przestrzeni. Pomysły na aranżacje można znaleźć na portalach takich jak Pinterest, gdzie przeważają motywy białe, symbolizujące zmartwychwstanie. Przy wyborze kwiatów lepiej skoncentrować się na ich estetycznym rozmieszczeniu w bezpiecznych miejscach, niż na ich ilości.

Balony na przyjęcia dla dzieci

6 komentarzy:

 1. Jeśli ktoś ma ogród, to przy takiej pogodzie przyjęcie w plenerze to świetna opcja :) Ja chrzciny robiłam w restauracji i nie musiałam się martwić o nic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne rady ;) podpowiem bratowej za rok

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie chrzciny to już historia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla osób, które w najbliższym czasie będą organizować chrzciny wpis jak najbardziej jest bardzo przydatny :D Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatne rady :) najważniejsze aby maluch był w dobrym humorze tego dnia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger