środa, października 18, 2023

Układanie klocków LEGO – sposób na długie jesienne wieczory

 
Po nawet najdłuższym lecie przychodzi jesień, deszczowa, chłodna i wietrzna. Jednym z objawów jesieni jest wydłużająca się z dnia na dzień noc. Niektórzy uznają ten stan rzeczy za klimatyczny, w końcu coraz bliższy halloweenowym nastrojom, po których następuje oczekiwanie na święta. Jak umilić sobie przedłużające się jesienne i zimowe wieczory? Na pewno znajdziemy wiele sprawdzonych rozwiązań, lecz warto pomyśleć o czymś niestandardowym, na przykład o klockach LEGO.
 

Klocki LEGO jako sposób na kreatywne spędzenie czasu

 
Ktoś powie: „Klocki LEGO? To dobre dla dzieci!”. Nic bardziej mylnego. Osoba, która utożsamia LEGO z zabawą zarezerwowaną wyłącznie dla dzieci, chyba nie wie, co w świecie kultowych klocków piszczy. Trzeba bowiem wiedzieć, że jeden zestaw Lego przeznaczony dla dorosłych może być rozrywką na wiele wieczorów. Jak to możliwe? Na sukces LEGO zapracowały kreatywne pomysły, innowacja i odwaga, by produkować zabawki nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dojrzalszych odbiorców. Kto wychował się z klockami LEGO, doskonale wie, jak wielką frajdą jest budowanie cegiełka po cegiełce zapierających dech w piersiach budowli, które potem ożywały w dziecięcej wyobraźni, stając się pałacami, fortecami, bazami kosmicznymi i statkami piratów. LEGO pozwala na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i zmusić umysł do pracy. Układanie klocków wymaga cierpliwości, precyzji, dbałości o szczegóły, niekiedy współpracy, organizacji czasu i miejsca, umiejętności podążania za wskazówkami lub śmiałości w zerwaniu z projektem i stworzenia czegoś własnego.
 

Klocki LEGO dla dorosłych

 
LEGO nie ogranicza odbiorców swoich produktów do grupy dzieci. Wśród zestawów znajdziemy te nawiązujące do kultowych serii filmów i gier. W ten prosty sposób LEGO skutecznie łączy zainteresowania i stanowi pomost między pokoleniami wychowywanymi na niestarzejących się dziełach popkultury. LEGO może być też ozdobą do pokojów dziecka, nastolatka i dorosłego. Prosty przykład? Idzie Halloween, więc osoby, które lubią się przebierać, spędzać wieczory przy horrorach, pałaszując łakocie w kształcie dyni i nietoperzy, kilka z takich październikowych wieczorów mogą przeznaczyć na budowanie zestawu nawiązującego do obchodów najupiorniejszej nocy w roku. A ile radości da nam układanie nawiedzonego domu z rodziną lub przyjaciółmi!
 

Sekret klocków LEGO dla dorosłych

 
Jaka tajemnica stoi za sukcesem zestawów klocków? Różnorodność i liczba elementów w jednym zestawie. Jak już wiemy, LEGO nie zna granic. Patrząc na produkty firmy, można śmiało dojść do wniosku, że twórcy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych pomysłów na zestawy. W rezultacie trudno się zdecydować, co wybrać. Bo z jednej strony wielu fanów kultowych serii przygarnęłoby składający się z – bagatela! – ponad 6000 klocków zamek Hogwart z serii LEGO Harry Potter, a inni wygospodarowali odrobinę miejsca na półce na liczący sobie 20 centymetrów hełm Lorda Vadera.
 

Dla miłośników sztuki, kultury i architektury

 
Nie powinniśmy się czuć wykluczeni, jeśli nie jesteśmy szczególnymi fanami fantastyki czy kina superbohaterskiego. Zamiast powiesić sobie na ścianie obrazek LEGO z Batmanem, możemy tam dać uśmiechającą się do nas ikonę lat 50. XX wieku, czyli niezrównaną Marilyn Monroe. LEGO oferuje zestawy z serii: LEGO Art, LEGO Icons, Lego Architecture, które będą prawdziwą gratką dla miłośników kultury, historii i sztuki. Niebanalne pomysły na trójwymiarowe, realistyczne budowle naśladujące najbardziej rozpoznawalne budowle, dzieła i symbole będą stanowić interesującą dekorację i mówić każdemu odwiedzającemu, że się nie poddaliśmy i wznieśliśmy cegiełka po cegiełce prawdziwe dzieło sztuki.
 

Podsumowując

 
Czy warto spędzić kilka jesiennych wieczorów na budowaniu LEGO? Z pewnością warto dać szansę. Niestety wciąż pokutuje przekonanie, że dorosłym już nie wypada robić pewnych rzeczy. Dlaczego nie przeciwstawić się stereotypom i udowodnić, że rzeczywistość jest inna? Kto nie spróbuje, nie przekona się.

8 komentarzy:

 1. Układanie klocków Lego to super zabawa dla całej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Synek je lubi. Ja niestety nie nawidze tych klocków nie mam cierpliwości do nich

  OdpowiedzUsuń
 3. Układanie klocków na jesienne wieczory to dobra forma na spędzenie wspólnie czasu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. To na pewno fajna rozrywka dla małych i dużych. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że warto spróbować. My zawsze razem coś robimy. Wieczory jesienne są nasze 💪

  OdpowiedzUsuń
 6. Całą szufladę pod łóżkiem piętrowym mam, synowie już wyrośli, klocki pozostały!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger