piątek, maja 19, 2023

Grzybobranie w Zielonym Gaju - recenzja gry dla dzieci


Od maleńkości uwielbiałam planszówki, a teraz moja córka gra w nie z wielką chęcią. Tym razem chciałabym Wam przedstawić wspaniałą grę dla całej rodziny, przy której nie można się nudzić. Grzybobranie w Zielonym Gaju marki Trefl to super zabawa i piękna oprawa graficzna z przestrzenną planszą oraz uroczymi szczegółami. Zresztą sami zobaczcie!
 

Grzybobranie w Zielonym Gaju


To gra dla dzieci od 4 roku życia. Składa się z przestrzennej planszy, wiaderek zamiast pionków, grzybków do zbierania oraz oczywiście kostki. Przyznam szczerze, że elementy gry bardzo mnie zauroczyły. 
 

Gra posiada bardzo proste zasady. Po prostu spacerując po lesie należy zebrać jak najwięcej grzybków. Należy też pamiętać o bezpieczeństwie, bo wszakże las jest pełen przeróżnych niespodzianek oraz uważać, aby nie przewrócić własnego wiaderka z całą zawartością. Na planszy znajduje się 8 specjalnych pól, które mogą przybliżyć lub oddalić nas od mety.

 

Gra dla całej rodziny


Gra jest nie tylko miłym spędzeniem czasu wśród najbliższych, ale również i przyjemną formą nauki. Uczy dzieci, że las to nie tylko miejsce do spacerów, lecz może być też niebezpiecznym miejscem. I że nie wszystkie grzyby są jadalne. Razem z córką uwielbiamy wspólnie grać w tą grę. Jedna rozgrywka trwa średnio 30 minut, ale u nas kończy się co najmniej na dwóch lub trzech. Uważam, że gra doskonale nadaje się dla maluchów i starszych dzieci, które miło będą bawić się razem z dorosłymi.


 

Zestaw zawiera:


 • dużą planszę
 • 4 wiaderka 
 • 21 jadalnych grzybków
 • 5 muchomorów
 • kostka
 • instrukcja

Wpis powstał we współpracy/testowania produktów z księgarnią TaniaKsiazka.pl.

5 komentarzy:

 1. Mój synek jeszcze za malutki, ale dla dzieciaków znajomych ta gra będzie idealna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele lat temu mieliśmy tą grę. Pamiętam, że plansza wyglądała tak samo :) Bardzo lubiliśmy w nią grać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna. Coraz częściej gramy w planszówki, więc może kupię córce

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger