wtorek, lutego 22, 2022

Leczenie odżywianiem. Cukrzyca typu 2 Kimberly Tessmer - recenzja

Książka Cukrzyca typu 2
 
Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna, której nie można bagatelizować. Jeśli spotkaliście się z nią, to wiecie, że wyróżniamy kilka jednostek chorobowych. Cukrzyca typu 1 jest schorzeniem autoimmunologicznym i bardzo zależy od czynników genetycznych. Natomiast w cukrzycy typu 2 duże znaczenie ma odżywianie oraz tryb życia. Osobiście wiem jak cukrzyca można wpłynąć na człowieka, ponieważ niestety moja mama również na nią chorowała i wtedy musiałam jej dozować jednostki insuliny oraz robić zastrzyki. Naprawdę trzeba było uważać na każdy posiłek, o jego regularność i raz na zawsze zmienić nawyki żywieniowe. Cukrzyca to nie tylko wahania cukru w organizmie, ale też wiele aspektów. Nie jestem lekarzem, a chorobę znam jedynie z doświadczenia u bliskich i z publikacji, które kiedyś chłonęłam, aby pomóc mamie. Tak jak wspomniałam, na cukrzycę typu 2 można mieć wpływ i dlatego warto zastanowić się nad swoim żywieniem oraz prowadzonym stylem życia. Uwierzcie, że lepiej zapobiegać i leczyć. A gdy już dopadnie nas choroba, tym bardziej należy zadbać o to co spożywamy i jak spędzamy czas. Na rynku istnieje mnóstwo publikacji, które są bardzo dobrą skarbnicą wiedzy i dziś chciałabym zaprezentować jedną z nich. 
 
Książka Cukrzyca typu 2
 

"Leczenie odżywianiem. Cukrzyca typu 2"


Książka "Cukrzyca typu 2" Kimberly Tessmer to naprawdę wartościowa pozycja, którą powinni posiadać osoby, które mają coś wspólnego z tą chorobą. W tym każdy dietetyk! Jest to wznowienie jednego z najbardziej popularnych poradników o cukrzycy, który pozwala kontrolować chorobę.

Co znajdziemy w środku?

 
 • najnowsze doniesienia medyczne o cukrzycy z omówieniem
 • sposoby, które pozwalają nauczyć się kontroli poziomu cukru we krwi
 • przewodnik zakupowy oraz jadłospis ułożony przez dietetyka 
 • opisy produktów, które należy unikać i które warto włączyć do swojej diety
 • odpowiedzi na wiele pytań o insulinooporności i stanie przedcukrzycowym
 • różnice pomiędzy cukrzycą typu 1 a typu 2
 • informacje o cukrzycy ciążowej oraz badaniach A1C
 • dużo wiedzy o komplikacjach związanych z chorobą
 • informacje o badaniach i metodach leczenia cukrzycy
 
Książka Cukrzyca typu 2

Książka Cukrzyca typu 2

Ach ten cukier!

 
Naprawdę nie bagatelizujmy swojej diety, a tym bardziej diety swojego dziecka. Uważam, że poradnik Kimberly Tesser jest bardzo pomocna w wielu kwestiach związanych z cukrzycą. Przyznam, że posiadałam dość sporą wiedzę na ten temat, lecz wgłębiając się w poradnik doszłam do wniosku, że nie wiedziałam jeszcze wielu rzeczy. Aktualnie mnie ten problem nie dotyczy. Nie mam już mamy, którą się opiekowałam, ale uważam, że warto wiedzieć, że jak wspomniałam, cukrzyca to nie tylko poziom cukru w organizmie.
 
Książka Cukrzyca typu 2

Książka dla każdego!

 
"Cukrzyca typu 2" jest książką z solidną dawką przystępnej wiedzy. Dziękuje Księgarni Tania Książka za wzbogacenie mojej domowej biblioteczki tak wartościową pozycją, z którą pożytecznie spędziłam czas.

Dane o książce:


 • Autor: Kimberly Tessmer
 • Liczba stron: 216
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
 • Rok wydania: 2022
 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Książka cukrzyca typu 2

22 komentarze:

 1. Może być przydatna, mi jednak wystarcza to, czego się nauczyłam w szkole, na kursach zawodowych, ostatnio oglądam kanał braci Rodzeń, lekarzy z mojej miejscowości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dobrze, że tworzą takie pomocniki dla takich osob, wtedy napewno łatwiej

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudna okładka i bardzo przydatny poradnik, takie książki są potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że takie publikacje są wydawane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety ja również mam w rodzinie osoby chore na cukrzyce (i to niestety typ najgorszy - pierwszy). Przede wszystkim trzeba nauczyć się żyć z cukrzycą i kontrolować cukier. Nie da się ukryć, że w takiej sytuacji posiłki i dieta podporządkowane są pod osobę zmagającą się z tą chorobą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydatne informacje, dużo osób nawet nie wie, że ma cukrzycę

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie ♡
  Dobrze znać taką książkę. Moja babcia miała cukrzycę. świetna recenzja!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla zainteresowanych dobra rzecz, mnie na razie nie interesuje:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo wartościowa książka. Choć nie zmagam się z problemem cukrzycy i nikt w rodzinie na to nie choruje, sam post jest dla mnie interesujący :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. U nas na szczęście nikt nie ma problemu z cukrzycą, ale fajnie, że powstają tak pomocne poradniki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za chęci podzielenia się z nami książką z obszaru dietetyki, którą nam polecasz. Brzmi dosyć interesująco. Bardzo podoba mi się zawartość tej książki - ważne i praktyczne informacje dla odbiorcy. Sam poświęciłem wpis na moim blogu na temat diety cukrzycowej i zastosowaniu jej w żywieniu zbiorowym, jeśli chodzi o organizację usług żywieniowych w zakładach gastronomicznych, gdyż skupiłem się przede wszystkim na żywieniu zbiorowym, choć takie książki także mogą być pomocne dla osób specjalizujących się w organizacji usług żywieniowych w zakładach gastronomicznych, gdyż jadłospisy również powinny być spersonalizowane do osób cierpiących na cukrzycę, np. w przypadku żywienia zbiorowego w szpitalach. W żywieniu indywidualnym także takie informacje mogą być bardzo przydatne i ważne - edukacja żywieniowa jest bardzo ważna i jednym w ważnym elementów dietoterapii. Nadal jeszcze nie jest duża świadomość nt. tej choroby, dlatego tak ważne jest zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczna. Dzięki temu mamy mniejsze ryzyko zachorowania na tą chorobę. Chciałbym jeszcze dodać, podoba mi się objaśnienie w tej książce nt. węglowodanów, gdyż panuje mit i przekonanie nt. węglowodanów i ograniczania ich z diety, a tak naprawdę są bardzo nam potrzebne, a dokładnie węglowodany złożone. Także błonnik pokarmowy (także zaliczany do węglowodanów) jest niezbędny w diecie osoby chorej na cukrzycę. Błonnik reguluje poziom cukru we krwi. To jedno z wielu zadań błonnika. Zgodnie z zaleceniami żywieniowymi, w całodziennej diecie powinniśmy pokryć ok. 55-65% energii pochodzącej z węglowodanów. To mała dawka informacji odnosząca się do diety cukrzycowej, z którymi chciałem podzielić się tutaj z czytelnikami tego bloga 🙂
  Książka jest bardzo ciekawa i z miłą chęcią przeczytałbym ją, jeśli będę miał okazję ją kupić 🙂👍📘

  Pozdrawiam Cię cieplutko i przesyłam Tobie 🧡 ode mnie 🙂🤲💌💝
  Patryk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger