poniedziałek, grudnia 27, 2021

Świnka Malinka i słoń Leon - seria książeczek dla dzieci, które uczą i bawią

Książeczki dla dzieci
 
Książeczki dla dzieci mogą uczyć, śmieszyć lub być kolorowe. A najlepiej, aby łączyły wszystkie te cechy. Bardzo lubię zabawne książeczki dla dzieci z wartościowym przekazem, wiec tym razem chciałam Wam zaprezentować serię Świnka Malinka i słoń Leon. Tzn. pokażę dwa tytuły z sześciu.
 
 

Książeczki, które uczą poprzez zabawę

 
Książeczki przeznaczone są dla dzieci 4-letnich i tych starszych jako lektury do samodzielnego czytania. Podoba mi się ich bardzo ładne wydanie oraz proste, wesołe ilustracje z krótkim tekstem. Tekst jest naprawdę łatwy w zrozumieniu i doskonale oddaje przesłanie książeczek. Nie ma to jak nauka przez dobrą zabawę, prawda? Zapewniam, że humoru tu nie zabraknie! 
 

 Świnka Malinka i słoń Leon

 
Bohaterami książeczek są uroczy słoń Leon i jego przyjaciółka świnka Malinka. Obie postacie mają bardzo zróżnicowane charaktery. Słonik to taki roztrzepany, pełen wątpliwości zwierzak. Natomiast świnka odznacza się ogromną cierpliwością i pozytywnym nastawieniem do każdej sytuacji.  Bohaterów można pokochać! Moja 4,5 letnia córka bardzo się z nimi zżyła i pomimo, że zna już treść książeczek - to nadal chce ponownie przeżywać przygody z Leonem i Malinką.
 

Czy umiem się dzielić? Książeczka opowiada o przyjaźni i umiejętności dzielenia się.
 

Leon kupił sobie porcję lodów i przy okazji przypomina mu się, że jego przyjaciółka również je uwielbia. Targany emocjami co zrobić - czy się podzielić z Malinką, czy zjeść je sam musi podjąć szybką decyzję. Jak myślicie co zrobi Leonek?
Czekanie jest trudne!

 

Książeczka opowiada o cierpliwości, przyjaźni i wytrwałości.
 

Malinka postanawia zrobić Leonowi nietypową niespodziankę, ale niestety słonik musi na nią dłuuugo poczekać. Cierpliwość słonika zostanie wystawiona na wielką próbę. Jak myślicie czy Leonkowi uda się doczekać na ujrzenie prezentu od Malinki?
 
 

 Dziękuję Wydawnictwu Babaryba z wzbogacenie biblioteczki moje córki o tak wartościowe pozycje.

13 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger