wtorek, grudnia 13, 2016

Jedz brudniej i czuj się lepiej - dr Josh Axe - recenzja


"Jedz brudniej i czuj się lepiej" to książka, której autorem jest dr Josh Axe.
Można ją nabyć na stronie dobreksiążki.pl.

  
Opis wydawcy:

"Jedz brudniej" to szokujące zalecenie, szczególnie gdy pada z ust specjalisty medycznego. Okazuje się jednak, że dr Axe się nie przejęzyczył. Szczególnie jeśli dodamy: "Jedz brudniej, zadbaj o jelito".


Jeżeli nigdy nie słyszałeś o jelicie nieszczelnym, mogłeś poświęcić całe lata na tropienie poszczególnych objawów czy dolegliwości, szukając pomocy u alergologa, kardiologa, reumatologa, endokrynologa, neurologa, czy nawet psychologa.

 Czy wszystkie te objawy mają się brać z jednego źródła?
 Czy rozwiązanie może być aż tak proste? 
A skoro zapadalność na te choroby wzrasta tak szybko i drastycznie, w jaki sposób możemy się chronić?
  • trzeba świadomie zapewnić sobie wielokrotne "mikroekspozycje" na brud, zawierający bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogą działać jak naturalne szczepionki
  • wzmocnić i rozkrzewić pożyteczne bakterie, które nasz organizm utracił w zmasowanym ataku produktów antybakteryjnych na środowisko
  • bardziej świadomie podążać za rytmami przyrody i korzystać z uzdrawiającej mocy, która otacza nas na co dzień 
O ile skutki jelita nieszczelnego mogą być wyniszczające, o tyle rozwiązania problemu są proste, niedrogie i szeroko dostępne, absolutnie w zasięgu każdego, kto czyta te słowa.

Dr Axe daje przejrzysty program postępowania, pozwalający odbudować integralność błony jelitowej oraz odzyskać energię i zdrowie dzięki odpowiedniej diecie i stylowi życia - program, który sprawdził się w przypadku setek jego pacjentów.

Musimy jeść brudniej...


Kim jest dr Josh Axe?

 Dr Josh jest lekarzem medycyny naturalnej i dietetykiem klinicznym, którego pasją jest pomaganie ludziom w powrocie do zdrowia z wykorzystaniem żywności jako lekarstwa.
Powołał do istnienia jedną z największych w USA klinik medycyny funkcjonalnej oraz prowadzi popularną zdrowotną stronę internetową www.draxe.com, gdzie można znaleźć przepisy kulinarne, naturalne remedia, porady dietetyczne, nagrania wideo i wskazówki fitnessowe.
Dr Ahe jest certyfikowanym lekarzem medycyny naturalnej.
W Palmer Collage uzyskał doktorat z kręgarstwa, jest też specjalistą dietetyki i żywienia certyfikowanym przez American Collage of Nutrition.

Podział:

 Książka składa się z krótkiego wstępu, czterech rozdziałów i na końcu - z przydatnych informacji oraz kwestionariusza do określenia naszego typu jelit. Treść:

Wszystko jest jasno i czytelnie opisane.
Są tu obrazki, tabelki, czy wypunktowane treści, które ułatwiają zrozumienie wielu informacji.
Czwarty rozdział zawiera mnóstwo przepisów kulinarnych: od przekąsek, zup, dań głównych - po wiele innych pyszności, w tym koktajle i desery.
Wszystko zapowiada się apetycznie i co ważne - zdrowo!


Moje zdanie:

 Książka jest napisana w sposób fachowy, a jednocześnie prostym językiem, zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika.
 Z pewnością będzie wielką skarbnicą wiedzy dla osób, które mają problemy z jelitami oraz dla tych, którzy po prostu chcą zadbać o swoje zdrowie.
Przyznam, że bardzo szybko i zainteresowaniem ją przeczytałam i szczerze polecam!

Dane o książce:

Liczba tron: 424
Format: 14,5 x 20,5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Feeria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger