Gra
jest przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia, które
zaczynają swoją przygodę z alfabetem i już umieją choć trochę literować proste słowa. Moja córka chodzi do pierwszej i przyznam, że ja sama dobrze bawiłam się podczas układania z nią krzyżówek.
Co znajdziemy w pudełku?
W zestawie mamy kolorową planszę, 60 dwustronnych płytek z obrazkami, 100 kart z literkami oraz uroczy woreczek. Wszystko jest wykonane bardzo estetycznie i solidnie, dlatego też gra może długo posłużyć. Elementy są duże, czytelne oraz kolorowe. Taki aspekt wizualny z pewnością przyciąga uwagę młodszych dzieci, a starszym po prostu się podoba.
Zabawa dla młodszych i starszych
Gra ma kilka poziomów trudności, więc jest to świetne narzędzie do przyswajania sobie liter i układania wyrazów. Dzięki niej dzieci mają możliwość rozwinąć swoje umiejętności ortograficzne oraz poćwiczyć koncentrację. W grze nie zabrakło również elementu rywalizacji, który jak dla mnie jest motywujący i sprawia, że zabawa staje się bardziej angażująca.
Wariant 1
Celem tej opcji jest utrwalenie znajomości liter oraz nauka poprawnego zapisu haseł występujących w grze. Na planszy należy umieścić 4 dowolne płytki z obrazkami. Dziecko wybiera jeden z obrazków, a rodzić lub starszy uczestnik wykłada przed nim litery do ułożenia hasła. Ja córce zwiększam poziom trudności i ona samodzielnie układa wyraz, dobierając litery spośród wszystkich z puli.
Wariant 2
Nasz ulubiony, czuli rywalizacja i układanie krzyżówek. Celem gry jest ułożenie wszystkich haseł znajdujących się na planszy. Należy wybrać jeden z kilkunastu wariantów krzyżówki, które są zamieszczone w instrukcji. My czasem wymyślamy już nowe. Wszystkie płytki z literami umieszczamy w woreczku, a każdy z graczy wyciąga po 6 sztuk. Uczestnik rozgrywki w swojej turze na planszę wykłada maksymalnie 3 litery, tak żeby pasowały do haseł. Liter nie trzeba układać po kolei. Po ułożeniu płytek gracz dobiera z worka ich tyle, aby ponownie mieć 6. W przypadku kiedy gracz nie ma do ułożenia żadnej literki, płytki może wymienić, ale traci wtedy kolejkę. Nie liczy się, ile płytek się ułoży, bo w tym przypadku najważniejsze jest dołożenie litery, która utworzy cały wyraz. Wtedy ta osoba zabiera obrazek. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej obrazków.
"Feluś
i Gucio grają w literki" to ciekawa oraz edukacyjna formą rozrywki. Warto mieć
ją w swojej kolekcji jako narzędzie do utrwalania alfabetu w lekkiej i
przyjemnej formie. Często słyszę od mojej córki: Mimiś, kiedy zagramy w Felusia? Nieśmiało przyznam, że lubię z nią grać.
I w takie edukacyjne gry warto grać z dzieckiem.
OdpowiedzUsuńNauka i zabawa w jednym, super! :)
OdpowiedzUsuńBardzo fajna gra edukacyjna. Coś wspaniałego dla dzieci. Gra podobna do scrabble 👍🙂 Pozdrawiam Cię cieplutko i od serca, trzymaj się ciepło 🤗💖
OdpowiedzUsuń