poniedziałek, lipca 24, 2023

Wybieramy najlepszą dużą walizkę - garść porad

 

Wybierając się w dłuższą podróż, przede wszystkim trzeba się wyposażyć w dużą, wygodną walizkę, w której uda się pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Na rynku dostępnych jest naprawdę dużo bardzo pojemnych modeli, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Warto wiedzieć, o czym pamiętać, wybierając idealną, duża walizkę.

 

Waga i wymiary walizek

 
Walizka duża przede wszystkim musi się wyróżniać odpowiednią wagą i wymiarami. Ma to kluczowe znaczenie przede wszystkim, gdy planuje się podróż samolotem. Poszczególne linie lotnicze mają swoje ograniczenia w tej kwestii i bardzo ważne jest to, aby przed podróżą się zapoznać z wszelkimi wytycznymi. Rozmiary walizki powinny być też dopasowane do tego, jaki jest plan, długość i kierunek podróży. Na wyprawy, które trwają około tygodnia wystarczy walizka o pojemności 60-80 litrów. Natomiast na dłuższe podróże należy wybrać modele mieszczące 90-140 litrów. 
 

Walizki twarde, półtwarde i miękkie

 
Bardzo ważną kwestią przy wyborze dużej walizki jest także materiał, z którego ją wykonano. Walizki twarde zwykle wykonane są z poliwęglanu, polipropylenu, włókna szklanego lub ABS. Świetnie chronią one wnętrze bagażu, są odporne na wilgoć, a także na różne uszkodzenia mechaniczne. 

Półtwarde walizki są dość sztywne i dobrze zabezpieczają bagaż. Jednak w przeciwieństwie do twardych modeli są one bardziej elastyczne i mogą pomieścić więcej rzeczy. Zwykle do ich produkcji używa się specjalnego, wodoodpornego materiału EVA. 

Ostatnim rodzajem są walizki miękkie. Są one najmniej odporne na uszkodzenia, a także stosunkowo łatwo się brudzą i nie stanowią tak dobrej ochrony przed wilgocią jak wyżej wymienione modele. Dużym plusem tych modeli jest większa elastyczność, dzięki temu można do nich dopakować więcej rzeczy. 

 

Jakie dodatki w walizkach mają znaczenie?

 
Poszczególne modele walizek mogą także posiadać różnego typu dodatki, które bardzo dobrze sprawdzą się podczas wyjazdów. Pomocna przy pakowaniu może być kieszonka na zamek, w której można umieścić mniejsze rzeczy - np. książki czy klapki do kąpieli. W organizacji i lepszym zaplanowaniu wnętrza walizki sprawdzą się też dodatkowe komory oraz pasy, które przytrzymują ubrania i ułatwiają zapięcie walizki. W wielu sytuacjach ważne jest także to, aby walizka posiadała solidne zabezpieczenia, co pozwoli na to, by nikt niepożądany nie przywłaszczył sobie jej wnętrza. Aby temu przeciwdziałać m.in. może się przydać zamek z szyfrem lub kłódka. 
 

Zestaw walizek na długie wakacje

 
Wybierając się na naprawdę długie wakacje, zdecydowanie warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w zestaw walizek. Producenci bardzo często do dużej walizki w promocyjnej cenie dołączają też średnią i małą. W ten sposób można się wygodnie ze wszystkim pomieścić i mieć pewność, że każda z wykorzystanych walizek spełni swoje zadanie. 

Chcąc kupić dużą walizkę, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim jej rozmiar oraz układ wnętrza powinny być dopasowane do potrzeb oraz charakteru wyjazdu. Duże walizki powinny mieć bardzo wytrzymały zamek, a także przestrzeń na przechowywanie dodatkowych przedmiotów. Zależnie od własnych preferencji można postawić na walizkę twardą, półtwardą lub miękką. Wszystkie trzy rodzaje mają swoje zalety oraz wady. Najlepsze duże walizki na wakacyjny wyjazd znajdziesz w szerokiej ofercie CCC.eu: https://ccc.eu/pl/walizki/walizki-duze.

2 komentarze:

  1. Walizki to podstawa przy wszelkiego rodzaju podróżach. Warto więc wybrać te najlepsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie opcja ostania jest najlepsza. Zestaw walizek, który składa się z 3 różnych wielkości jest najbardziej dla mnie wygodny. A jeszcze jak dołożą podręczną kosmetyczkę to już w ogóle ekstra :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger