wtorek, maja 23, 2023

Usuwanie przebarwień przy pomocy lasera


Jeżeli na twojej twarzy pojawiają się ciemnobrązowe lub brunatne plamy o nieregularnych kształtach, to najprawdopodobniej cierpisz na przebarwienia. Czym one tak właściwie są i jak sobie z nimi poradzić?

 
Przebarwienia nie są groźne - to problem natury estetycznej, który powstaje w wyniku eksponowania (niezabezpieczonej filtrami UVA i UVB) skóry na promienie słoneczne, za sprawą zmian hormonalnych, trądziku lub też starzenia się skóry.

Problem przebarwień skóry dotyczy głównie kobiet o cerze wrażliwej i naczynkowej. Niestety plamy trudno przykryć makijażem lub rozjaśnić stosując wyłącznie kremy i sera dedykowane cerze z przebarwieniami.

 

Skuteczne usuwanie przebarwień laserem

 
Zdecydowanie skuteczniejszą metodą walki jest usuwanie przebarwień przy pomocy lasera. Ważne, aby przed skorzystaniem z takiego zabiegu wybrać salon, który będzie gwarantował profesjonalizm i bezpieczeństwo wykonania usługi. W Klinice medycyny estetycznej Beauty Club Lemone w Częstochowie wszystkie tego typu zabiegi wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany personel na najnowocześniejszych, atestowanych urządzeniach.
 

Przygotowania i przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania przebarwień

 
Przed poddaniem się laserowemu usuwaniu przebarwień w Beauty Club Lemone, pacjent wypełnia ankietę i dowiaduje się o wszelkich przeciwwskazaniach (m.in. ciąża i okres laktacji, opalenizna, stosowanie kremu z retinolem i witaminą C, leki światłouczulające, zioła, cukrzyca, bielactwo, łuszczyca, czynna infekcja lub opryszczka, choroby nowotworowe w wywiadzie) i możliwych skutkach ubocznych zabiegu. Lekarz ocenia stan skóry i dobiera optymalną metodę oraz moc lasera. 
 

Przebieg zabiegu usuwania przebarwień laserem

 
Usuwanie przebarwień laserem polega na naświetlaniu skóry wiązkami światła, które rozbijają melaninę (barwnik skóry) w miejscu, w którym się ona nagromadziła tworząc nieestetyczną plamę. Działanie fali uderzeniowej dodatkowo potęguje skuteczność zabiegu.

W przypadku niewielkich przebarwień może wystarczyć jeden zabieg. Jednak przy dużych zmianach należy wykonać serię kilku zabiegów (od 2 do 5) w 4-tygodniowych odstępach. Na skutek zabiegu przebarwienia stają się ciemniejsze, a następnie następuje ich złuszczenie.

 

Efekty zabiegu i postępowanie pozabiegowe

 
Po zabiegu usuwania przebarwień przy pomocy lasera nie wolno się opalać, nie powinno się stosować mydła i kosmetyków na bazie alkoholu, należy także unikać wszelkiego podrażniania skóry poddanej zabiegowi.

Wykonywanie zabiegu przez osobę z wysokimi kwalifikacjami jest ważna, bowiem tylko lekarz z doświadczeniem potrafi indywidualnie dobrać do rodzaju zmian kombinację impulsów i energii, która gwarantuje usunięcie przebarwień. 

 

Rodzaje przebarwień i zmian pigmentacyjnych

 
Usuwanie przebarwień laserem dotyczy różnych zmian pigmentacyjnych takich jak:
 • Piegi (Lentigines)
 • Brodawki (Dermatosis Papulosis Nigra)
 • Przebarwienia (Café au Lait Stains)
 • Piegi (Freckles)
 • Poikiloderma of Civatte
 • Melanoderma (Melasma)
 
Bardzo często do Beauty Club Lemone zgłaszają się także pacjenci, którzy chcą za pomocą lasera usunąć przebarwienia po trądziku.
 

Jak podtrzymać efekty zabiegu usuwania przebarwień przy pomocy lasera

 
Usuwanie przebarwień przy pomocy lasera nie jest jedyną metodą usuwania przebarwień w Beauty Club Lemone. W Klinice przebarwienia usuwa się także przy pomocy mezoterapii, krioterapii, fotoodmładzania lub peelingu chemicznego.

Dla podtrzymania efektów usuwania przebarwień przy pomocy lasera szalenie ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry skłonnej do przebarwień.

Codzienna pielęgnacja powinna zawierać substancje, które blokują proces syntezy melaniny, a także poprawiają kondycję skóry i chronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Szczególnie polecane są produkty z witaminą E, kwasem pantotenowym, gliceryną i olejami roślinnymi. Trzeba także pamiętać, że kremy na dzień (o każdej porze roku) powinny zawierać filtry przeciwsłoneczne o wysokim faktorze.

3 komentarze:

 1. Ja właśnie mam niestety duże przebarwienia na twarzy... Coś zdecydowanie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno warto skorzystać z takiego zabiegu, gdy jest taka potrzeba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy zabieg, szkoda że mam przeciwwskazania :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger