czwartek, października 27, 2022

Pomysły na wykorzystanie blachy do muffinek

Pomysły na wykorzystanie blachy do muffinek
 

Blachy do muffinek są nie tylko przeznaczone do wypiekania ciast. Z powodzeniem wykorzystasz je do realizowania swoich kuchennych fantazji, również na dania słone. Wreszcie – spójrzmy szerzej na formy z wgłębieniami. Co można w nich przyrządzić? Okazuje się, że nie tylko wypieki, ale też inne potrawy. Poznaj nietypowe i inspirujące pomysły na wykorzystanie blachy do muffinek! 

 
Blacha z wgłębieniami do odmierzania porcji

Fakt, że każde wgłębienie w blaszce do muffinek jest identyczne pod względem głębokości czy średnicy sprzyja dokładnemu odmierzaniu porcji. To ważne, gdy precyzyjnie planujemy wykonanie konkretnych dań lub chcemy przygotować konkretne porcje przekąsek o określonej zawartości kalorycznej i wartościach energetycznych. 

Pomysły na wykorzystanie blachy do muffinek

A może serwowanie w blaszce sosów i przekąsek?

Nietypowym, ale niezwykle praktycznym sposobem na wykorzystanie blaszki do muffinek jest serwowanie w niej przekąsek wraz z sosami. 

Pomysły na wykorzystanie blachy do muffinek

To bardzo wygodne, bo pozwala ściśle odmierzyć konkretna porcję (jak wyżej), ale też ochronić składniki przed wysypaniem się czy rozlaniem. Do tego całość prezentuje się estetyczne i wygodnie – zamiast noszenia wielu naczyń, wystarczy jedno. Docenisz to zwłaszcza podczas imprez plenerowych, takich jak grill z przyjaciółmi.

Mrożone nanoporcje w blaszce do muffin

Ten pomysł na pewien czas pozbawia Cię możliwości korzystania z blaszki do wypiekania muffinek, ale za to zapewnia wygodę podczas mrożenia nanoporcji. Czym one są? To niewielkie porcje koktajlu, bulionu lub innych przysmaków, które chcesz zachować do późniejszego wykorzystania. Pełnię smaku i wartości odżywczych utrzymają one dzięki procesowi mrożenia. W dodatku w czasie przyszłego gotowania, w łatwy sposób wyciągniesz taką ilość składników, jakiej potrzebujesz, pozostawiając pozostałe w zamrażalniku.

Mrożone desery i lody

Nie zawsze dysponujemy świeżymi owocami do napojów. Czasem mamy ochotę na lody. W blaszkach można mrozić także owoce cytrusowe oraz serwować desery lodowe. To kolejny pomysł na wykorzystanie tego funkcjonalnego naczynia w kuchni, gwarantujące idealną powtarzalną każdego, przyrządzone w zagłębieniach deseru czy potrawy.

Drugie życie zużytej blaszki


A co zrobić z blaszką do muffinek, która czasy świetności ma za sobą? To może się zdarzyć nawet w przypadku najsolidniejszych produktów, ponieważ długa, intensywna eksploatacja w bardzo wysokich temperaturach, kontakt z różnymi, czasem barwiącymi substancjami spożywczymi i wreszcie częste mycie odciskają na nich swoje piętno. Czy takie blaszki nadają się już tylko do wyrzucenia? Nie! Bo o ile nie są dziurawe czy uszkodzone mechanicznie w inny sposób, a jedynie nieco zabrudzone, odbarwione czy lekko zdeformowane, to nadadzą się jeszcze do innych celów: 
  • przechowywania śrubek i nakrętek w przydomowym warsztacie,
  • sadzenia ziół i roślin ozdobnych,
  • tworzenia idealnych grządek i rabat (odciskanie w ziemi okrągłych foremek, w których będą sadzone rośliny).

Jak widzisz blaszki do muffinek znajdują szereg zastosowań i to niekoniecznie tylko w kuchni!
 

7 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger