wtorek, lipca 12, 2022

Czym jest lipoliza i kiedy warto ją wykonać?

 
Czym jest lipoliza i kiedy warto ją wykonać?
 

Zabiegi lipolizy to nowoczesny sposób na mało inwazyjne pozbycie się znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Lipoliza brzucha i innych części ciała stanowi alternatywę dla liposukcji oraz innych procedur chirurgii plastycznej. Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, czym jest lipoliza oraz kiedy warto się na nią zdecydować. 


Co to jest lipoliza?


Lipoliza ma na celu zmniejszenie złogów tkanki tłuszczowej w określonych częściach ciała. W zabiegach wykorzystuje się laser, substancje chemiczne lub niską temperaturę w celu uszkodzenia komórek tłuszczowych. Pod wpływem tych czynników komórki tłuszczowe rozpadają się i uwalniają tłuszcz, który następnie metabolizowany jest i usuwany samodzielnie przez organizm za pośrednictwem układu limfatycznego. Założeniem lipolizy jest niska inwazyjność – zabieg przeprowadza się bez podawania narkozy i bez wykonywania cięć chirurgicznych. Dzięki temu organizm nie jest dodatkowo obciążany, a przy tym nie ma ryzyka wystąpienia blizn i powikłań. Efekty zabiegu nie są jednak widoczne od razu – pierwsze zauważymy po kilku dniach, inne pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni, organizm potrzebuje bowiem czasu, aby przeprowadzić skuteczny proces lipolizy. 

Lipoliza iniekcyjna a lipoliza laserowa


Istnieje kilka metod lipolizy. Najpopularniejsze z nich to lipoliza iniekcyjna i lipoliza laserowa. Chociaż polegają na zastosowaniu różnych technik, mechanizm ich działania jest podobny. Oba zabiegi są mało inwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji. 

Lipoliza iniekcyjna


Klasyczna lipoliza to zabieg iniekcyjny, który polega na wstrzyknięciu pod skórę bezpiecznych dla organizmu substancji, które powodują „rozpuszczenie” tkanki tłuszczowej:
  • fosfatydylocholiny (PPC), która jest lecytyną – fosfolipidem, uzyskiwanym z soi;
  • deoksycholanu sodu (DOC), czyli głównego składnika soli kwasów żółciowych, mających wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. 
Lipoliza iniekcyjna świetnie sprawdza się jako metoda usuwania podwójnego podbródka oraz sposób na wyszczuplenie brzucha. Tłuszcz zawarty w organizmie, po podaniu mieszanki fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu sodu, zostaje uszkodzony, co uruchamia mechanizm usuwania tkanki tłuszczowej z organizmu. 

Lipoliza laserowa


Pod nazwą SculpSure w warszawskiej Klinice Miracki znajdziesz liposukcję laserową. Wykorzystanie w urządzeniu lasera diodowego o długości fali 1060 nm, charakteryzującej się wysokim powinowactwem do tkanki tłuszczowej, pozwoliło w minimalnym czasie osiągać maksymalne rezultaty. SculpSure to błyskawiczny zabieg wyszczuplający bez użycia skalpela i bez ryzyka skutków ubocznych. W zaledwie 25 minut pozwala na usunięcie około 25% zbędnej tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Lipoliza laserowa polega na przezskórnym rozgrzaniu tkanki, co prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych oraz ich naturalnego usunięcia z organizmu. Jednocześnie laser stymuluje receptory odpowiedzialne za namnażanie kolagenu w skórze. Ciało staje się nie tylko szczuplejsze, ale też jędrniejsze. 

Dla kogo zabieg lipolizy?


Lipoliza jest zabiegiem wszechstronnym, stosowanym wobec różnych obszarów ciała. Szczególnie dedykuje się ją osobom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, bioder i talii. Można ją wykonać również na udach, kolanach i w górnych partiach ciała. Lipoliza podbródka to bezpieczna metoda wyszczuplenia okolic szyi i twarzy.

Lipoliza nie jest odpowiednia dla osób otyłych i ze znaczną nadwagą. Specjaliści zalecają najpierw dietę pod okiem dietetyka oraz systematyczną aktywność fizyczną, a dopiero później modelowanie sylwetki przy pomocy zabiegu lipolizy.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
 

2 komentarze:

  1. To nie dla mnie, ale warto wiedzieć, że taki zabieg istnieje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie taki zabieg nie jest potrzebny, ale dobrze, że można z niego skorzystać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger