wtorek, marca 29, 2022

Facebook. A miało być tak pięknie Steven Levy - recenzja

Facebook. A miało być tak pięknie Steven Levy - recenzja
 
Kto nie zna Facebooka? Na całym świecie korzysta z niego mnóstwo osób i podobno co minutę zyskuje aż 400 nowych użytkowników? Czy zastanawialiście się jaki jest fenomen portalu? Co kierowało twórcą, czyli Markiem Zuckerbergiem do jego założenia?

Facebook. A miało być tak pięknie


"Facebook. A miało być takie pięknie" to książka, która opisuje historię Facebooka, wszystkie kryzysy, skandale oraz sukcesy. Autor przez długi czas gromadził materiały dotyczące firmy Marka Zuckerberga i osobiście towarzyszył we wszystkim zarówno w sferze zawodowej, jak też prywatnej. 
 

Facebook od podszewki

 
Steven Levy jest dziennikarzem i specjalistą w dziedzinie technologii. Profesjonalnie podszedł do swojej pracy i tym samym zgromadził bardzo dużo informacji na temat najpopularniejszego na świecie portalu. Specjalnie na potrzeby książki przeprowadził mnóstwo wywiadów. 
 
Facebook. A miało być tak pięknie Steven Levy - recenzja
 
Facebook był studenckim pomysłem, który okazał się sukcesem na światową skalę. Jest to zasługa większej ilości osób, dlatego w publikacji nie zabraknie również wzmianek o współpracownikach Marka Zuckernerga.
 
Facebook. A miało być tak pięknie Steven Levy - recenzja

Mogło się wydawać, że droga portalu na szczyt była prosta, ponieważ ludzie od początku go polubili. Facebook powstał w 2004 roku na potrzeby studentów, ale szybko zyskał popularność, a do Polski dotarł w 2008 roku, gdzie już miał ponad 100 mln użytkowników! Sama doskonale pamiętam początki. Jednak ten sukces nie był taki prosty. Wszystkie problemy zostały opisane w książce.

Facebook. A miało być tak pięknie Steven Levy - recenzja

Wiedza i mnóstwo ciekawostek


"Facebook. A miało być tak pięknie" to dość gruba książka i przyznam, że takie pozycje mnie przerażają. Jeśli zacznę czytać daną książkę, to nie ważne czy jest ciekawa, czy usypia - zawsze ją kończę. I tu miałam obawy, że troszkę się pomęczę, mimo że byłam zaciekawiona facebookowymi tajemnicami. Miło się rozczarowałam, ponieważ przyjemnie spędziłam czas z lekturą. Czytało się ją lekko oraz również z emocjami. Była ciekawość i przerażenie, gdyż nigdy wcześniej nie interesowałam się osobą twórcy Facebooka, a tu dowiedziałam się mnóstwo przeróżnych rzeczy na jego temat. Książkę polecam dla wszystkich, których ciekawi całokształt Facebooka, bo naprawdę jest w niej ogrom informacji, o których się nie mówi. Dziękuję Księgarni Tania Książka za swój egzemplarz. Dajcie znać czy lubicie takie bestsellery?


Dane o książce:

 
 • Autor: Steven Levy
 • Liczba stron: 600
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 15,5 x 23,5 cm
 • Rok wydania: 2022
 • Wydawnictwo: Mova
 
Facebook. A miało być tak pięknie Steven Levy - recenzja

8 komentarzy:

 1. To na pewno bardzo ciekawa publikacja. Chętnie do niej zajrzę w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 2. Musi być jednak ciekawa, skoro pozwoliła się zmęczyć. Mnie nic nie jest w stanie zmusić, jeśli coś mi nie odpowiada w książce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam i muszę powiedzieć, że na co dzień nie zastanawiam się jak działa Facebook i inne tego typu media społecznościowe, ta książka otwiera oczy i intryguje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger