niedziela, sierpnia 19, 2018

Martwa natura Louise Penny - recenzja


Uwielbiam czytać dobre książki, ale odkąd moja córka jest na świecie to ciężko znaleźć mi czas na wszystkie przyjemności - jednocześnie godząc je z codziennymi obowiązkami.
Moja doba trwa stanowczo zbyt za krótko i kładąc się po północy, a wstając już przed 6 - czasami nie wiem jak rozplanować swój dzień...
Kiedyś obowiązkowo w torebce musiałam mieć książkę i czytałam wszędzie, gdzie tylko się dało, a nawet najgrubsza lektura starczała mi zaledwie na kilka dni.
Dziś?
Pominę tą kwestię, ale ostatnio dzięki wielu wyrzeczeniom - udało mi się ukończyć ciekawą pozycję.
Co prawda sporo to trwało, ale każdą minutę z książką uważam za pożytecznie spędzony czas.

 "Martwa natura" Louise Penny może zaciekawić niejednego miłośnika dobrej powieści, która sprawia, że ciężko się od niej oderwać.


"W niewielkim miasteczku Three Pines, znajdującym się nieopodal Montrealu, ginie Jane Neal, emerytowana nauczycielka. Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek podczas polowania. Kobieta została przeszyta strzałą. Szef wydziału zabójstw Sureté du Québec, pięćdziesięcioletni Armand Gamache, ma jednak zupełnie inne zdanie na ten temat. Nie daje sobie łatwo zamydlić oczu, dlatego szybko pojmuje, że coś w całej tej sytuacji jednak się nie zgadza. Wraz ze swoim zespołem rozpoczyna więc śledztwo w tej sprawie. Miasteczko i jego mieszkańcy mają sekrety, których wcale nie chcą odsłaniać przed obcymi. Czy uda się udowodnić, że śmierć Jane Neal nie była czystym przypadkiem? Czy wszelkie podejrzenia okażą się słuszne, a Gamache rozwikła zagadkę, jakiej pozornie przecież wcale nie ma?"
 
Martwa natura nie zawsze jest piękna, a szczególnie jeśli chodzi o ludzkie zwłoki, które skrywają pewną tajemnicę. 


Podsumowanie:

Prezentowana książka to pierwszy tom z serii o inspektorze Gamache. 
 Na pewno przypadnie do gustu tym, którzy lubią powieści detektywistyczne z niezbyt szybką akcją oraz atmosferą pełną tajemnicy.
Nie ma w niej przemocy, ani krwawych akcji, ale za to wiele wątków obyczajowych, które bardzo przypadły mi do gustu.
Przyznam, że początek lektury jest troszkę "ciężki", ale warto przez niego przebrnąć, ponieważ z kolejną stroną robi się coraz ciekawiej.


 Książka jest napisana przystępnym językiem z nieśpieszną narracją, co sprawia, że całość jest dość lekka i przyjemna w czytaniu.


Jeśli lubicie tego typu książki to koniecznie sięgnijcie po "Martwą naturę", która jest do nabycia na stronie księgarni TaniaKsiążka.pl.

Dane o książce:

 Autor: Louise Penny
Liczba tron: 328
Oprawa: miękka
Format: 13,5 x 20,4
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Poradnia K

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger