wtorek, stycznia 09, 2018

Historyjki podwórkowe - recenzja serii książeczek dla dzieci


 "Konik Pomponik", "Kotek Trzepiotek", "Kogutek Filutek" i "Piesek Urwisek" to książeczki dla dzieci, które można nabyć na stronie Wydawnictwa AWM.


Książeczki należą do serii Historyjki podwórkowe, która opowiada o uroczych i burzliwych przygodach zwierząt podwórkowych.


Cała seria składa się z kartonowych książeczek z kolorowymi obrazkami, które są naprawdę sympatyczne i miłe dla dziecięcego oka.


Książeczki te rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata i uczą empatii.
Dodatkowo wzbogacają słownictwo dziecka oraz wzruszają i bawią.
Jestem jak najbardziej za tym, aby każde dziecko właśnie w taki sposób spędzało swój czas.
Na razie Natalka nie rozumie z treści zbyt wiele, ale i tak lubimy wspólnie czytać. Poniżej opiszę książeczki (to cała seria), które trafiły do Natalkowej biblioteczki:


 Książeczka opowiada o uroczym koniku Pomponiku, dla którego wyprawa do sadu latem okazała się pełna emocji. 
Historyjka ta porusza ważne życiowe kwestie dotyczące pracowitości, oddania, wzajemnego wspierania się, czy też współpracy. 
Uzasadnia też słuszność powiedzenia, że „strach ma wielkie oczy”.

Format: 15 x 15 cm
Oprawa: kartonowa
Strony: 10 stron kartonowych + oprawa Książeczka opowiada o łakomczuszku kotku Trzpiotku, który zimą chciał podkraść ptaszkom słoninkę.
Z opowieści płynie niejeden morał: trzeba myśleć o innych, bardziej potrzebujących pomocy, nie można stawiać swoich zachcianek na pierwszym miejscu, warto bronić słabszych.
Przecież każde dziecko powinno znać te zagadnienia...Format: 15 x 15 cm
Oprawa: kartonowa
Strony: 10 stron kartonowych + oprawaKsiążeczka zawiera historyjkę, o tym, jak wiosną zawadiacki Kogutek Filutek szukał zaginionego kurczaczka.
Po przeczytaniu dziecku książeczki warto z nim porozmawiać np. o znaczeniu w życiu przyjaźni, odwagi, rodziny, czy też empatii.


Format: 15 x 15 cm
Oprawa: kartonowa
Strony: 10 stron kartonowych + oprawa Książeczka opowiada o wszędobylskim piesku Urwisku, który jesienią postanowił wyruszyć w świat.
 Historyjka ta zwraca uwagę dziecku, że nawet chęć poznawania świata nie uzasadnia nieostrożności. Uczy posłuszeństwa i umiejętności przyznania się do błędu.Format: 15 x 15 cm
Oprawa: kartonowa
Strony: 10 stron kartonowych + oprawa

Prawda, że wszystkie książeczki prezentują się uroczo i zawierają historyjki, które warto przeczytać każdemu dziecku? 
Poruszane w nich kwestie są naprawdę przydatne w życiu!

A Wy co sądzicie o tego typu książeczkach?

2 komentarze:

  1. Książeczki są naprawdę warte uwagi. Mamy wszystkie osiem (chyba tyle ich jest). Dla dzieci 2-3 lata, ale moje starsze (prawie 4 latka) czasem jeszcze chętnie po nie sięga. Na plus ilustracje - nienachalne, niejaskrawe, normalne, ciepłe. Tekst wzbogaci słownictwo dziecka. Ładna polszczyzna. Kupiłam jedną w antykwariacie (o kogutku) na próbę, a potem dokupiłam całą serię.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger