piątek, marca 30, 2018

Lecznicza marihuana - książka dr Marka Sircusa - recenzja


 "Lecznicza marihuana" to książka dr Marka Sircusa, która jest do nabycia na stronie Klubu PDP.

Kim jest dr Mark Sircus?

To znany i bardzo ceniony lekarz medycyny naturalnej i alternatywnej, który specjalizuje się w dziedzinie akupunktury.
To również twórca wielu książek o tematyce zdrowotnej.

O książce:

Na początku zaznaczę, że jej autor nie jest zwolennikiem palenia marihuany, ale dokładnie przeanalizował najnowsze prace badawcze dotyczące medycznych właściwości oleju z konopi indyjskiej.


 "Lecznicza marihuana" zawiera bogaty przegląd  wyników badań, przykłady i opisy konkretnych przypadków zastosowania marihuany i ich rezultaty. 
Odpowiednie stosowanie tej rośliny może wspomóc leczenie nowotworów, cukrzycy, schorzeń o podłożu neurologicznym, jak np. choroby Alzheimera czy Parkinsona.Książka ta to nie tylko skarbnica wiedzy na temat właściwości konopi, ale zawiera także informacje o ich dawkowaniu, sposobach przyjmowania i interakcjach z innymi lekami oraz suplementami.
Podsumowanie:

Kwestia zastosowania marihuany w medycynie to temat, który wzbudza wiele kontrowersji.
Po przeczytaniu tej książki zastanawiam się: dlaczego?
Już wcześniej słyszałam o ludziach, którym pomógł olej z konopi i o ich wielkiej walce, aby go zdobyć.
W końcu marihuana od wieków była stosowana w medycynie ludowej, lecz z biegiem lat została bardziej znana ze swoich skutków ubocznych.
Ale czy np. chemioterapia, którą leczy się nowotwory jest taka wspaniała?
Nieee! Do dziś mam obraz mamy, która cierpiała.
Czy te wszystkie leki stosowane w przeróżnych dolegliwościach są skuteczne i nie mają negatywnych skutków na nasze zdrowie?
Sama już nie wiem dlaczego jest taki utrudniony dostęp do leczenia za pomocą marihuany...


A co Wy sądzicie na ten temat?

Dane o książce:

Autor: dr Mark Sircus
Liczba stron: 216
Format: 16,5 x 23,5 cm
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Wydawnictwo M

10 komentarzy:

 1. Słyszałam o zdrowotnych właściwościach marihuany - chyba w leczeniu padaczki. Obecnie to jeszcze dosć kontrowersyjne sposoby leczenia ale podobno skuteczne. Informacje w tej książce odnośnie konopi mogą zaciekawić.

  Spokojnych, radosnych i ciepłych Świąt w gronie najbliższych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest baaardzo ciekawa. Dziękuję i również przesyłam najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie od dziś wiadomo, że medyczna marihuana ma zbawienny wpływa na wiele chorób nie tylko układu nerwowego. Jej stosowanie powinno być powszechne aby chorzy ludzie mogli normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa recenzja, myślę, że niebawem sięgnę po tę książkę. Warto również podkreślić, że choć hodowanie i palenie marihuany w Polsce jest nielegalne, to jednak prawo nie zabrania kolekcjonowania ziaren. Ostatnio natrafiłam na interesujący sklep internetowy, w którym można nabyć tanie nasiona marihuany w celach kolekcjonerskich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiedzmy to sobie szczerze i otwarcie. Przeprowadzono wiele badań, które jednoznacznie udowodniły, że palenie konopi pozytywnie oddziałuje zarówno na nasze ciało, jak i umysł. Ja kupiłam sobie niedawno waporyzator i planuję zrobić z niego użytek.:D Ten sposób przyswajania substancji zawartych w suszu jest znacznie zdrowszy od standardowego palenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam tę książkę i pamiętam, że byłam nią zachwycona. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że lektura ta niejako "otworzyła" mi oczy. Jeszcze tego samego dnia zamówiłam susz konopny. Sklep internetowy, w którym go zakupiłam posiada bardzo szeroką gamę produktów. Wniedalekiej przyszłości z pewnością jeszcze coś u nich zamówię.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Miłego dnia!

Copyright © 2014 Di bloguje , Blogger